Sokakların Haritası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sokakların Haritası

!!FORUMUMUZDAN DAHA GENİŞ FAYDALANABİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ'!!

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

izmir şemikler lisesi

3 posters
YazarMesaj
mkk
Üye
Üye
mkk

izmir şemikler lisesi Empty
MesajKonu: izmir şemikler lisesi   izmir şemikler lisesi Icon_minitimePaz Ekim 12, 2008 2:05 pm

Menemen Bergama arasında bulunan Yurt Dağı'nda yaşamakta olan Şemik adlı eski bir Türk aşireti, kışı geçirmek için semtin kuzey kısmındaki tepede konaklarmış. Aşiretin başında Hüseyin adlı bir kişi olduğu için bölgeye Hacı Hüseyinler adı verilmiş. Köyün kuruluş tarihi 1500 - 1600 yılları arasındadır. Daha sonraki yıllarda Hacı Hüseyinler adına rastlanmamış, Şemikler adı kullanılmış, yerleşim merkezi bu adla anılmıştır. Şemikler önceleri köy olarak varlığını sürdürmüş, 1959 yılında Karşıyaka Belediye sınırları içine alınarak kentin 6. semti olmuştur.

Şemikler'de bir ortaokulun eksikliğinin hissedilmesi üzerine 1964yılında Ortaokul Yaptırma Derneği kurulmuş ve çalışmalarabaşlanmıştır. Dönemin muhtarı Ragıp Evren başkanlığında çalışmalarınısürdüren dernek, o yıllarda okulun inşasına başlamıştır. 1965 yılınınEylül ayında bina tamamlanmamış olduğundan Şemikler Ortaokulu ilk eğitim - öğretim çalışmalarına Karşıyaka Zübeyde Hanım İlkokulu'nun bünyesinde başlamıştır.

20 Eylül 1966 yılında bugünkü binasında Okul Müdürü Halil Cengiz yönetiminde 6 derslik, 138 öğrenci ve 11 öğretmenle çalışmalarına başlamıştır. 1976 1977 öğretim yılında lise bölümü açılmış, okul İZMİR ŞEMİKLER LİSESİ adını almıştır.
Okulumuzda 1979dan bu yana sosyal kültürel ve sportif etkinliklere ağırlık verilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda Türk Halk Oyunları Ekibi 1993 1999 öğretim döneminde Türkiye birinciliğini elde etmiş, kültür zenginliklerimizin motiflerini İngilterenin Langolen, Makedonyanın Üsküp, İtalyanın Russi kentlerinde başarıyla sergilemiştir.

Okulumuzun futbol takımı 1985te Liselerarası Türkiye Birincisi olduktan sonra Finlandiya'nın Tampere şehrinde yapılan İSF Dünya Spor Oyunlarına katılma hakkını elde etmiş, Dünya İkincisi olmuştur.

Kız voleybol takımımız 2000 yılından bu yana başarıdan başarıya koşmuş, gruplarda ve Türkiye finallerinde okulumuzu, İzmir'i başarıyla temsil edilmiştir.

Atletizim ekibimiz 1999'dan itibaren takım ve bireysel yarışmalarında Türkiye çapında önemli dereceler elde etmiş, yıldızlarda;
Selda BEYAZ - 10.50 metre Gülle Atma Türkiye Şampiyonu,
Çağdaş ASLAN - 5.60 metre Uzun Atlama Türkiye Şampiyonu
Tuba ERGEN - 12.45 metre Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu
Tuğba KORKMAZ - 1.70 metre Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu
Aslıhan KAYAALP - 48.02 saniye 300 m. Engelli Türkiye Şampiyonu
yetiştirmiştir.
Atletizmde üç öğrencimiz gerçekleştirdiği derecelerle Türkiye rekorlarını kırmışlardır.
Dilek ESMER Gülle Atma'da 13.18 metre, Disk Atma'da 43.88 metre ile Türkiye rekorunu kırmıştır.

Filiz KADOĞAN 17.05 metreyle 23 Yaş Altı Gülle Atma'da Avrupa'nın en iyi derecesini elde etmiştir.

Türk atletizminin yetiştirdiği en büyük bayan atletlerden Süreyya Ayhan'ın Türkiye rekorunu (800 metrede 2.18.75 dakika) öğrencimiz Merve Cansu ÇIĞ 15 yaşında kırmıştır.
Yelken sporunda Didem ŞARMAN, yıldızlarda Çeşme Altınyunus'ta yapılan Balkan Şampiyonası'nda, ülkemizi başarıyla temsil etmiş, yarışmayı ikincilikle bitirmiştir.

Yeni oluşturulan erkek basketbol takımımız, İzmir'de ilk sekiz takım arasına girmiştir.

Okulumuzun tiyatro kolunun sahneye koyduğu;
Ali YÖRÜK'ün Türkmen Düğünü ,
Turgut ÖZAKMAN'ın Ocak,
Remzi ÖZÇELİK'in Taş Bademleri,
Ülker KÖKSAL'ın Uzaklar,
Yılmaz ERDOĞAN'ın Kadınlık Bizde Kalsın,
Yaşar KEMAL'in Teneke,
Haldun TANER'in Lütfen Dokundurmayın,
oyunları ilgi ve beğeniyle izlenmiştir.

2000 yılında Güzelyalı Rotary Kulübü'nün İzmir genelinde düzenlediği Güzel Konuşma Yarışması'nda öğrencimiz Bihter Özdemir birinci olmuştur.

Okulumuz Şiir Kulübü, edebiyat öğretmenimiz Hülya Ünsal'ın yönetiminde Nazım Hikmet Sevdası, Sevda Şiirleri, Ahmet Hamdi Tanpınar Şiir Günleri'ni Karşıyaka'nın değişik kültür merkezlerinde sunmuşlardır.

Bunların dışında okulumuz, Hürriyet Gazetesi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın birlikte düzenlendiği Liselerarası Bilgi Yarışması'nda İzmir üçüncüsü olmuştur.
kaptan
Admin
Admin
kaptan

Erkek Mesaj Sayısı : 114

MesajKonu: Geri: izmir şemikler lisesi   izmir şemikler lisesi Icon_minitimeSalı Ekim 14, 2008 10:52 pm

3sene mi harcadım o sıralarda allahtan af çıktı tahliye ettiler Very Happy Ama şuan gel dön deseler sokarım üni sine dönerim.. lise banbaşka yaa:) özledim o osorukla çiş kokan tuvallette içtiğimz sigaralarıVery Happy:D
http://www.myspace.com/kaptanlife
arafmilah
Moderatör
Moderatör
arafmilah

Erkek Mesaj Sayısı : 65
Lakap : ArafmilaH

MesajKonu: Geri: izmir şemikler lisesi   izmir şemikler lisesi Icon_minitimeSalı Ekim 14, 2008 10:55 pm

izmir şemikler lisesi 102412 izmir şemikler lisesi 102412 izmir şemikler lisesi 102412 izmir şemikler lisesi 102412 izmir şemikler lisesi 102412 izmir şemikler lisesi 102412
http://www.myspace.com/arafmilah

izmir şemikler lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» izmir şemikler lisesi ( şemsos )
» İzmir Çiğli-75.Yıl Anadolu Teknik, Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi
» İzmir Takımlarından Hangisini Tutuyorsunuz?
» izmirin idol meslek lisesi çınarlı at ve eml'ni tanıyalım